banner

Proč adoptovat seniora

Bohužel starších psů jsou plné útulky, všimne si jich málokdo, jejich konec bývá rychlejší. Není to ale jejich vina, je to vina vždy jen člověka. Nebojte se adoptovat i staršího psa. Často se setkáváme s názory, že pes odejde brzy a lidé nechtějí zažít ztrátu. Ale věk je jen číslo. Nikde není řečeno, že pes musí za několik měsíců zemřít. A i kdyby se jednalo o psa nemocného nebo hodně starého, který u Vás stráví jen krátký čas, jde o velkou záchranu, která člověka sice bude bolet, ale udělá to nejvíc... rozjasní poslední dny, měsíce, roky těm, kteří to potřebují nejvíce.

„Pravá krása se skrývá uvnitř.“

O pravdivosti tohoto tvrzení se každý den přesvědčujeme. Ne každý starší pes je krásný jako mladý nebo pokud jde o křížence, tak jako čistá rasa, ne každý je roztomilý jako štěňátko. Ale když se člověk nedívá očima, ale srdcem, vidí tu krásu vnitřní. Je úžasné vidět obrovský vděk a pokoru zachráněného psa. Takovým psům stačí pohlazení, dobré jídlo, teplo domova a hlavně cítit jistotu. Je úžasné, jak vědí, kdo je jejich zachránce – ať již dočasný, tak adoptivní rodina, jak se snaží zavděčit, tolik si váží… U starších psů se toto většinou znásobuje.

Na druhou stránku, kdo se očima dívá, spousta starších psů je vzhledově velmi originálních - tak krásných a roztomilých i zvenčí. Proto: "RETRO DOG = COOL DOG" :-)

Starší psi jsou již vychovaní.

Záleží na minulosti každého psa, ale většina takových psů je již vychovaných, klidných, netrpí pubertou :-) , nemají moc chuť se hádat, mají hygienické návyky, neničí, umí chodit na vodítku. Prostě s nimi není tolik práce jako se štěňaty, nemusíte je učit všemu znovu. A pokud je třeba upravit chování nebo něco málo naučit, není pravdou, že starší pes se již novému nenaučí. Oproti lidem se spousta starších psů učí stejně dobře a se stejným elánem jako mladí. Pokud nemáte zkušenosti, proto jsou tu i lidé jako my, kteří případné problémové chování upraví, pro každého pejska vyberou vhodného majitele, poradí. Stále je pro nezkušené adopce staršího psa snažší než adopce štěněte, které musíte naučit naprosto všemu, nebo mladého energického psa, na kterého ne každý stačí, jak výchovou, tak poskytnutím dostatečného množství pohybu. A tím se dostáváme k dalšímu bodu.

Starší psi nevyžadují tolik pohybu.

Ne každý člověk je zdravý, má dostatek síly nebo prostě není jen sportovní typ. I v tomto může být starší pes lepším parťákem, než mladý.

 

 

 

 

 

 
Nahoru
 
Sdílet na: