banner

Kdo jsme

Jsme skupina dobrovolníků, milovníků zvířat, jejichž osud nám není lhostejný. Zachraňovat psy jsme začali v roce 2014. Postupem času jsme zjistili, že právě starší psi jsou ti praví pro nás, že ti potřebují naši pomoc nejvíce. Abychom mohli pomáhat ještě více, ke dni 8.3.2019 jsme založili spolek Psí senioři v nouzi, z.s.


Zaměřujeme se především na psy z České republiky nad 7 let. Preferujeme psy z útulků, kde je šance na umístění malá, psy týrané, opuštěné. Výjimečně přijímáme i psy od majitelů, kteří se o ně nezvládají dále starat.
Těmto psům poskytneme dočasný domov vždy uvnitř, kompletní veterinární péči – krevní rozbory, kastrace (pokud je jí pes schopen), čištění zubů, očkování, čipování, odčervení, odblešení, případně další. Poznáme povahu psů, a pokud je třeba, naučíme je žít krásný život, socializujeme, učíme manipulaci, chování uvnitř i na procházkách a další. Poté vybíráme ten nejlepší nový domov.


Žádného z našich dočasných svěřenců nevydáváme do kotce, boudy, k celodennímu pobytu na zahradě. Vždy se podepisuje adopční smlouva, a pokud se nejedná o složitější případ, kdy náš spolek nabízí doživotní úhradu veterinárních nákladů, hradí se adopční poplatek, který je stanoven individuálně. Po adopci jsme s novými majiteli nadále v kontaktu, pravidelně nám zasílají fotodokumentaci a informace, jak se psovi daří. Může nastat i vážná situace, kde se o psa majitelé dále nemohou starat, v takovém případě musí být pes vrácen vždy do naší péče.


Pomáháme bez nároku na jakoukoli odměnu. Provoz spolku a veškeré náklady s tím spojené jsou financovány z darů a dobrovolných příspěvků. Hospodaření můžete sledovat na transparentním účtu spolku u Fio banky, č. 290 159 7990/2010, zde.

 
Nahoru
 
Sdílet na: