banner

Kdo jsme

NÁŠ PŘÍBĚH

Ahoj, jsem Vendula a už od malička miluju všechny psy. Od roku 2014 jsme začali s mým tehdejším přítelem aktivně zachraňovat pejsky z útulků. Zaměřili jsme se především na starší psy, tzv. psí seniory. Zatímco štěňata se většinou v útulku ani neohřála, ti staroušci tam čekali, čekali a kolikrát se ani nedočkali. Bylo nám to hrozně líto. Brali jsme si je tedy k nám domů, poskytovali jim dočasný domov a dávali je tzv. ,,do kupy" (veterina, socializace, hledání nového majitele). Z finančních důvodů jsme ale byli schopni pomoct vždy tak jednomu až dvěma pejskům, což bylo fajn, ale zárověň tam za mřížemi útulků čekalo stále dost (a stále dost jich čeká!!!!!) chlupáčů, kteří potřebovali naši pomoc. 

Abychom mohli poskytovat péči ještě kvalitnější a navýšit tak počet zachraňovaných pejsků, rozhodli jsme se v březnu 2019 založit spolek Psí senioři v nouzi. Časem se naše společná cesta s mým bývalým přítelem rozešla a já k sobě, jakou pravou ruku, přibrala kamarádku Elišku, také vášnivou ,,pejskařku", se kterou organizujeme chod celého spolku, a já mám ještě navíc, ke své vlastní smečce, vždy tak tři až čtyři chlupaté dočasníky. lednu 2020 jsme spolek rozšířili o další dobrovolníky, kteří si berou pejsky, pod naší záštitou, k sobě domů do dočasného domova a stále, dle finančních možností, rosteme.

 

Dnes je 1. dubna 2024 a my doposud pomohli cca 550 psům!

JSTE SKVĚLÍ A DĚKUJEME, ŽE MŮŽEME DÍKY VÁM TAKTO POMÁHAT!!!!!
 

JAK FUNGUJE NÁŠ SPOLEK - Psí senioři v nouzi, z.s.: Pomáháme pejskům z ČR starším 7 let formou DOČASNÉ PÉČE, tzv. dočasky, což je jakýsi mezistupeň mezi útulkem a přímým domovem. Nejsme azyl, domeček, kde najdete všechny pejsky. Jsme parta lidi, dočaskářů, která ,,ubytuje" pejsky přímo u sebe doma. K dnešnímu dni je nás 10 - 15 a dle našich finančních možností bychom rádi rozšiřovali náš tým, abychom mohli pomáhat stále více a více pejskům, kteří naší pomoc žalostně potřebují.

Pejsci k nám přicházejí z útulků, velmi výjimečně od majitelů nezvládajících se o svého mazlíčka starat (nemoc, úmrtí). Následně projdou chlupáči kompletní veterinární péčí (krevní rozbory, vyšetření srdce, kastrace, odstranění nádorů, čistění zubů a další), kterou útulky poskytovat nemohou, jelikož jde o finančně dosti náročnou záležitost, nicméně VELMI nezbytnou pro další fungování a prodloužení života psa. Co si budeme povídat, v útulcích, ač jsme za ně neskutečně vděčni, mají většinou staří pejsci tu nejmenší šanci na další (spokojený) život. Bez lásky a adekvátní pomoci většinou dříve umírají.

Jelikož jsou chlupáči umístěni uvnitř v domácnosti u nás dočaskářů, jsme s nimi v kontaktu více a můžeme tak zjistit povahu psa, co je třeba v chování upravit, naučit…Někteří pejsci už prostě zapomněli, nebo se bohužel neměli kde naučit správným sociálním návykům. Ve finále je nafotíme, vytvoříme inzerci, a vybíráme trvalý domov na míru.

Nové majitele vybíráme velice pečlivě, podepisují s námi adopční smlouvu, a pokud se nejedná o složitější případ, kdy náš spolek nabízí doživotní úhradu veterinárních nákladů, hradí se adopční poplatek, který je stanoven individuálně. Po adopci jsme s novými majiteli v kontaktu, pravidelně nám zasílají fotky a informace, jak se psovi daří. Může nastat i vážná situace, kde se o psa majitelé dále nemohou starat, v takovém případě musí být pes vrácen vždy do naší péče.

 

Těmito výše popsanými kroky dáváme starším pejskům de facto NOVOU ŠANCI NA ŽIVOT! Děkujeme vám, našim dočaskářům a dalším dobrovolníkům, kteří pomáhají zajistit vše kolem fungování spolku (převozy, focení, inzerce, atd.).

 

Možná se to nezdá, ale je za tím hromada práce a peněz, a víte co? MÁ TO SMYSL!

 

Aktualizace - Protože velmi často odmítáme urgentní umístění problémových psů nebo psů žijících venku a kapacity pro takové psy máme většinou naplněné, k 15.3.2024 jsme v jedné z našich dočasných péčí rozšířili prostory o 2 venkovní kotce právě pro takové urgentní případy, po dobu nezbytně nutnou, než se uvolní místo uvnitř. Stále tedy platí, že i u těchto psů víme, jak se chovají uvnitř a vydáváme je pouze k pobytu uvnitř.

 
Nahoru
 
Sdílet na: